Regulacja barwy dzwieku - trojkanalowa



Witam. Zamieszczam zestaw DIY - rewelacyjny uklad regulacji barwy w zakresie tonow niskich srednich i wysokich. Jak mawiaja prawdziwi audiofile - twardziele, wzmacniacz nie powienien wogole posiadac czegos takiego jak regulacja barawy dzwieku. Co kto lubi. Ja zawsze mam o "dwie kreski" podkrecone basy, wysokie i o "kreske" skrecone srednie.
Schematu jeszcze nie zamieszczam - poniewaz wartosci elementow beda jeszcze dobierane doswiadczalnie. Schemat zostal zaczerpnietu z ksiazki [1]. Stosowany byl z powodzeniem przez wiele lat w moim wzmacniaczu - uklad zbudowany na pajaku :) Wykorzystalem poczworny wzmacniacz operacyjny TL074 - niezly j-fet. Obecnie ciezko cos dostac poczwornego, akceptujacego zasilanie na poziomie +/-15V i o przyzwoitych parametrach - dlatego zdecydowalem sie uzyc dwa podwojne. Co tam bedzie - jeszcze nie wiem. Mam caly wor darmowych probek :)

W przygotowaniu rowniez wersja bardziej jednostronna w Eaglu.
TUTAJ znajduja sie pomiary zrobione na goraco :)



Plytka wykonana zostala w firmie ELSTAT w Poznaniu http://www.elstat.com.pl. Troche trwalo zanim stalismy sie w miare kompatybilni, ale jak widac zakonczylo sie to pelnym sukcesem. Koszt wykonania z METALIZACJA OTWOROW - 35 zl. Plytka zostala wykonana w technologii frezowania

I zmontowane i uruchomione plytki




DOWNLOAD
Do pobrania:
Plik Gerber - warstwa [TOP]Top_Electric.gbr
Plik Gerber - warstwa [BOTTOM]Bottom_Electric.gbr
Plik wiercenDrill.drl
Opis wierteltools.txt
Montazowka [BOTTOM]BOTTOM_montaz.pdf
Montazowka [TOP]TOP_montaz.pdf



Literatura
[1] Cezary Rudnicki "Uklady scalone w sprzecie elektroakustycznym" wyd. NOT-SIGMA

ostatnia aktualizacja 17.05.2004